LV EN
PAR PĀRCELTĀM DIENĀM

Informējam, ka darba procesa veiksmīgākai organizācijai SIA “Akadēmiskā histoloģijas laboratorija” nepārcels 30.aprīļa darba dienu uz strādāšanu sestdienā 21.aprīli. Lūgums ņemt to vērā īpaši tiem, kas plānoja izmeklējamo materiālu piegādāt sestdienā – būsim slēgti. Maijā izmaiņas neplānojam – kad būs darba dienas strādāsim, kad brīvdienas - atpūtīsimiem.

 

Jaunas nosūtījuma formas

Sadaļā NOSŪTĪJUMA FORMA ir pievienotas nosūtījumu formas, ko ērti var izmantot histoloģijas izmeklējuma nosūtīšanai.
76.pielikums
atbilsts MK noteikumu prasībām ar papildinājumu par izmeklējuma maksātāju. Maksas izmeklējumi skaitās tie izmeklējumi, kuros pacients maksā pats, apdrošinātājs, kā arī slimnīcu stacionāra nodaļā veiktie izmeklējumi, izņemot dienas stacionārā. Histoloģijas nosūtījumā ir iekļautas 2016.gada laboratorisko izmeklējuma līguma pielikumā minētie papildinājumi. Nosūtījums dermatovenerologiem – papildināta nosūtījuma sadaļa ar cilvēka priekšskatu un mugurpusi, lai norādītu histoloģiskā materiāla ņemšanas lokalizāciju. Nosūtījumi ->

Laboratorijā ir veikta reakreditācijas procedūra un saņemta akreditācijas apliecība

Laboratorijā ir veikta reakreditācijas procedūra un saņemta akreditācijas apliecība, kas apliecina, ka Laboratorija ir kompetenta veikt audu histoloģisko izmeklēšanu atbilstoši LVS EN ISO 15189:2013 standartam „Medicīnas laboratorijas. Kvalitātes un kompetences prasības.”
Apskatīt apliecību -> šeit
 

Aktualizēta informācija klientiem

Aktualizēta informācija klientiem sadaļā Klientiem -> Informācija

Pilnu tekstu var lasīt šeit->

Jauna aparatura

Laboratorija ir papildinājusi savu tehnoloģisko nodrošinājumu ar imūnhistoķīmijas automātiskās krāsošanas aparātu BenchMark ULTRA (Ventana). Šī platforma veic automatizētu imūnhistoķīmisku audu materiāla krāsošanu, nodrošinot stabili kvalitatīvu rezultātu. Tā kā mūsdienu onkoloģija balstās uz precīzu diagnozi, imūnhistoķīmijai ir būtiska loma diagnostikā, nosakot no kādām šūnām un audiem audzējs ir veidots un kādi ir audzēja prognostiskie rādītāji.

Jauns mikroskops

Laboratorija papildinājusi savu tehnisko nodrošinājumu ar mikroskopu, kas aprīkots ar kameru.

 Trauki materiālam

Bieži vien histoloģiskā materiāla paņemšanas vietā ārsti saskaras ar problēmu, ka nav trauku, kuros ielikt paņemto materiālu. Ne vienmēr izmantotie trauki ir atbilstoši histoloģiskā materiāla nogādāšanai uz laboratoriju. Stikla trauki var saplīst, no slikti aizveramiem traukiem tiek izliets formalīns un sabojāti nosūtījumi. AHL piedāvā saviem klientiem speciālus traukus histoloģiskā materiāla ievietošanai.

Jaunas telpas

No 2012.gada 12.novembra laboratorija savus pakalpojumus sniedz jaunās plašākās, atbilstoši pielāgotās telpās Ilūkstes ielā 45, Rīgā